Povídky

Únos růžového pantera

3. února 2011 v 18:50 | Valkyrja
Jeli jsme na koncert skupiny Negative a i tentokrát jsme se vydali v hojném počtu. Když jsme přijeli do Zlína a nalezli halu, okamžitě jsme zaslechli úryvky tónů z právě probíhající zkoušky. Přitahovány líbivými melodiemi jsme prošli přes uzavřené pásmo kolem tou busu, který jsme ihned prozkoumali.
Před koncertem jsme se uhnízdili na baru a nasoukali do sebe nějaké to pivko, zatím  co jsme s arogantní nadřazeností pozorovali ostatní Fanynky korzující kolem nás.
Bylo pár minut před začátkem vystoupení a my již netrpělivě čekali na sladký ploužák, který jsme předtím zaslechli za  tour busem. Během čekání se fansky neustále ptali Péti, na co má ten velkej bágl??? Péťa jim vždy s tajemným pohledem odvětila: "Abych tě s ním mohla praštit." Ve skutečnosti v něm měla pro nás velice důležité rekvizity.
Během vystoupení jsme zjistili, že Jonne nemá ani jednu plombu na horním patře a má krásně bílé zuby. Že při tom ploužáku, na který jsme čekali, dle postřehu Miniky, mu ukápla slza. To na co jsme přišli ještě, nebyl postřeh, neboť celou první píseň jsme nebyly schopny koukat jinam. Oči nám tikali v tomto pořadí: Jonneho oči, rozkrok, rozkrok, oči, rozkrok:oD Bylo vidět, že v levé nohavici  má cosi podivného tvaru, jež trochu připomínalo nažmoulané ponožky. Po ploužáku se koncert Negative proměnil v koncert Beatles. Fansky ječeli takovým způsobem, že jsme téměř neslyšeli ani Lauriho sólo na kytaru.
Po koncertě jsme opět sešli na baru u piva. Čekali jsme, že by mohla být nějaká autogramiáda, ale po dvou hodinách jsme pochopili, že se nejspíš nic dít nebude. Péťa, kterou tohle čekání neuvěřitelně rozčílilo, pronesla památnou větu: " Dokud je nebudou tlačit koule, tak nepřijdou."
Fansky, které čekání ještě neodradilo se počali řadit u tour busu. Tohle byla naše chvíle!!! Rozptýlili jsme se kolem busu tak, aby Jonne neměl šanci se nám vyhnout. Když kapela přišla, dav se ihned hrnul dopředu a my byli tlačeny s ním.
Ve chvíli kdy Jonne stál přímo před dveřma od tour busu se na něj Monica nalepila.

Od chvíle, co Monica prvně slyšela skupinu Negative, nám všem bylo jasné, že Jonne Aaron nečekal celí život na nikoho jiného, než  právě na ní  :oD

Péťa vytáhle za batohu Finlanku, kterou hodila Eponě. Ta jí hned otevřela apočala s ní nalívat šeredu a i samu sebe. Když bylo zřetelně viditelné, že šereda je plně zaneprázdněná, mohla se rozjet naše akce.
Monica, stále zavěšená jednou rukou do Jonneho, ho počala táhnou do autobusu. Jonne se ale vzpíral, takže jsme byli bezradní. Zachránila nás hbitá Marika, která vytáhla z tašky růžové korálky a strčila je Jonnemu před xicht jako by ho chtěla zhypnotizovat. To se naštěstí povedlo a  Jonne poslušně jako pejsek následoval růžově třpytící se cetku. Péťa a já jsme naskákaly do busu hned za Monicou, Marikou, Jonnem a korálky. Čekali jsme že Anushka a Epona jsou kdesi za námi, ale nebylo tomu tak. Společnost pro dnešní večer už si vybrali a to finlanku. Stáli jsme s Péťou ve dveřích. Dav lítých, rozzuřených fanynek v nás trochu vyvolal nejistotu. Péťa opět sáhla do batohu a vyhazovala z něj do davu pytlíky s vodou a dav couval. Přeci by si nenechali pokazit účes :oD Mezitím Marika umlčela Jonneho, který se probral z transu a začal vyvádět tím , že mu strčila do ruky růžový lak na nehty s perletí. Čímž se opět chvíli zabavil. Mým úkolem bylo odjet s autobudem, ale zatím se mi podařilo jen nastartovat. Péťa už počínala být nervózní, neboť jí docházeli sáčky z vodou a měla na dně batohu už jen cihlu. Konečně jsem přišla na to jak se zavírají dveře.
Marika, která teď již stála vedle Péti na mě křičela: "Tak už jeď!!!"Monika, která měla dole tričko a prala se s Jonneho kalhotama volala: "spojka vpravo, vlevo plyn." "Brzdu nepotřebuješ." Dodala Marika. Zmáčkla jsem spojku, dupla na plyn a rychle pouštěla spojku. Opravdovým štěstím bylo, že mi ta kraxna nechcípla. Po dvou metrech jme si všimli šeredy, která zjistila že chybí Jonne, neboť došla vodka a cosi začala vykřikovat na autobus. Marika mi přeřadila z dvojky na čtyřku a autobus začal mírně protestovat. Párkrát sebou zacukal,ale následně se prudce hnal dopředu. To zacukání mělo za následek, že Jonne a Monica spadli z postele.
"Když už na ně musíme koukat, tak to snad nebudem i poslouchat." Prohlásila Péťa a vytáhla  z batohu CD jako další eso z rukávu. Strčila ho do přehrávače a z repráků se ozval mohutný hlas, který se nás tázal: "Who's your daddy???" S autobusem se nám, ve spolupráci všech tří, podařilo odjet až, kam jinam než do Vizovic,  na louku poblíž likérky R. Jelínek.
Když se nám konečně povedlo zastavit o strom, vyndali jsme z batohu druhou finlanku, zesílili jsme muziku, posadili se ven před bus a dopřáli Monice trochu soukromí.

"Kdy se sejde příště???"
"Slyšela jsem, že tu budou mít koncert SlipKnoT…." :oD

Negative - Jonne Aaron and roses

Otrávené Jablko

8. prosince 2010 v 22:04 | Valkyrja
http://image057.mylivepage.com/chunk57/2105295/2064/jablko%20pozn%C3%A1n%C3%AD%20565.jpg

Zrzavá kráska ze hřbitovní ulice III. část

10. září 2010 v 15:48 | Valkyrja
III. část
           

Zrzavá kráska ze hřbitovní ulice II. část

9. září 2010 v 20:32 | Valkyrja

II. část
Zrzavá kráska ze hřbitovní ulice I. část

9. září 2010 v 19:25 | Valkyrja
    Měl jsem dost veškerého světa a lidmi jsem přímo opovrhoval.Toulal jsem se chladnou listopadovou nocí a snažil jsem si utřídit myšlenky. Kolem jedenácté jsem míjel hřbitov a rozhodl jsem se ho navštívit.

Ilustrační foto :o)
Zrzavou krásku si můžete představit jakkoliv. Já si jí třeba představuji takto a trvalo mi dlouho než jsem tuto fotku našla...Bohužel má místo modrých šatiček červené :o(

 
 

Reklama