Stygmata Vampire

9. srpna 2010 v 18:08 | Valkyrja |  VŠE
3664646456678649
     Když zadáte do vyhledávače slovo "upír" vyběhne na vás spousta obrázků Twilight Saga a blogy na kterých se toto téma vyskytuje. Většinou na toto téma píší dětičky, kteří o upírech nevědí vůbec nic a jsou zažraní do Roberta Pattinsona. J
á jsem stmívání naštěstí neviděla,ale i tak můžu říct, že to jsou naprosto vůlgární výmysli dementního spisovatele. Jestli jsem to správně pochopila je to o klanu upírů, kteří odmítají příjmat jejich přirozenou potravu (lidskou krev), bratříčkují se s lidmi a druhý klan je chce proto zabít.
   Upíři jsou považování za evolučně vyvynutejší rasu, než jsou lidé a to hlavně proto že udržují svou rasu čistou.Takováhle zdegenerovaná rodinka by mohla tuhle linii narušit, a tak se nedivím, že ten druhý klan je chce zlikvidovat.Což se jim určitě nepovede,protože je to americký romantický film pro 12 leté holčičky.   Jako adlší americký nesmysl bych označila Queen of the Damned (Královnu prokletých). Záměr spisovatele nebyl špatný. Upír který chce být tím nejkrásnějším a nejopěvovanějším je docela dobrý nápad,ale královna a král všech upírů je infantilní blbost.Když bych ovšem měla tento film srovnat s Twilight, tak je určitě přijatelnější a nevyvolává ve vás výbuchy smíchu a jindy zase naprostou koncternaci z toho jak někdo může napsat tak dementní dialogy.

   O vampirismus se zajímám už od dětství.U nás doma nikdy nebylo o nadpřirozeno nouze. Moje mamka za mlada chodila do Prahy na koncery české kapeli HNF a doma se pak poslouchali Black Sabath.Zajímala se o přírodní léčitelství (bilinky) a do dnes provozuje léčitelství.Nikdy mě ani moje sourozence do ničeho nenutila. My jsme si k tomu nějak cestu našli sami. Jediné "pravidlo" co u nás domali bylo znělo, že ve škole se o tom mluvit nesmí.Dobře věděla že by nám to nikdo nevěřil, nebo by nás za to šikanovali.
   Když mi bylo asi 8 let, tak mi mamka pustila film který vznikl roku 1994 jako horor a jmenoval se Interview with the Vampire. Tenkrát mi to moc neříkalo,ale o dva roky jsem měla jiný názor.brzy se tento horor stal mím nejoblíbenějším filmem. Upozorňiji že to není kvůli hvězdmému obsazení,ale myslím si že kdyby upíři existovali, tak by to mohlo vypadat jako v tomto filmu.   Později jsem viděla film Drákula.Pochází ze stejného roku kdy jsem se narodila.Zdál se být zajímaví ikdyž chvílemi jsem se dost nudila, proto jsem si po té začala schánět infotmane o hraběti drákulovi.
   Nebyl to upír. Ve středověku livé věřili v boha, protože církev měla veliký vliv, tak neměli ani jinou možnost. Hrabě Vlad církví pro její chamtivost opovrhoval.Kdo se tehdy postalil církvi, postavil se i bohu, což se neslučuje a byl prohlášen za ďáblova splozence. Hrabě ovšem u opovrhování nezůstal a vykrádal fary, zapaloval kosteli. Často byl ve válečných taženích.Svým nepřátelům sekal hlavy a nabodával je na kůli, nebo na hradby svého hradu.Tím si získal svou velice dobře známou přezdívku naražeč. Vzhledem k tomu, že měl neustále co dočinění s krví a nepoddal se církvi, začali se o něm šířit fámy, že je upír. Druhá verze je ta, že tato domněnka o upírství vznikla až s knihou Drákula od Brama Stolkera. Prý podle moderních výskumů Stoker o skutečném knížeti Vladovi mnoho nevěděl a svůj příběh sestavil z jiných legend nemající s Vladem nic společného. Podle nich také v Rumunsku spojení knížete s upírstvím nechápou a prý by ho považovali spíše za bojovníka proti upírům.

Soubor:Vlad Tepes 001.jpg

   Další zmínka upírství je ve filmu od Juraje Jakubiska. Je to velkofil Bathory.Podle mě je velice krásný.Přiznám se že jsem na něm v kině byla třikrát za sebou,ale je to jen pohádka!!!Poklady týkající se Erzebeth pro vytvoření reálného dokumentu jejího života opravdu jsou. Dokonce se dochovala její osobní korespovdence, ale to pan Jakubisko buď neveděl,nebo vědět nechtěl :)


Realita je úplně jiná než Vám ukazují ve filměch......

  
   Často je pokládána otázka odkud se vůbec vampirismus vzal a kde je skryt jeho původ. Na tuto otázku dosud nikdo uspokojivě neodpověděl. Zatímco na jedné straně racionální věda odmítá dnes již vůbec připustit samostatnou existenci - vše popírá. Na druhé straně okultismus svou odpověď skrývá před zvědavými vědci.
   Tvrdí se, že Vampirismus povstal v dobách velkého Egypta (asi 30 000 let př.Kr.), mocí egyptských černých mágů nebo je jeho původ připisován do asijských stepí a přiřazován ke kočovným kmenům, zatímco jeho vládnoucí dynastie pak na Balaton a do území tajemné Transylvánie. Vampirismus tu, ale byl již mnohem a mnohem dříve. Všechny tyto zmíněné původy jsou již jen viditelné a zaznamenané kořeny doposud rozrůstajícího kmene.
   Jeho počátek se ztrácí kdesi ve vzdálené záři pohanských ohňů a prvotních magických rituálů. Přesně tam se začalo vytvářet jedno z nejstarších náboženství na Zemi, před 27 000 let (toto náboženství se nazývá v dnešním světě "WICCA"). Ve vzývání božstev temných i nebeských. V uctívání života a volání smrti. Z té záře uctívání, volání a víry povstal ten, který nepatří temnotě ani nebi, který obývá obě říše, jak hmotnou tak i astrální.

   Vampirismus je tedy bez hranic. Natož pak zemi či místo svého původu, jelikož jest původu astrálního - tedy nehmotného, litujícího za hranicemi našeho světa. Vznikl již při tvoření a dříve či později se projevil v každé významnější kultuře na Zemi. Ve své podstatě se dělí vampirismus na tři základní formy existence. Na astrální, hmotnou a psychickou. Všechny tyto formy jsou vzájemně propojeny a ovlivňují se na vzájem.
   Vampirismus je na Zemi už mnoho let, ale jisté je pouze jedno, do Evropy se dostal s římskými legiemi před dávnými časy. Římské legie všude rozsévaly smrt a prosazovali své náboženství. A s nimi přišlo to strašlivé cosi. Připomínalo to člověka, ale živilo se to čerstvou krví. Nikdy to nezemřelo a nahánělo to lidem hrůzu a strach....
    Lidé věřili na přítomnost a existenci upírů ve své společnosti a bylo to pro ně naprosto přirozené. I když tajemné a záhadné, postavené na úroveň neobyčejného strachu. Ať už se jednalo o divoké kmeny východní Evropy, slovanské a baltské země, tak i o tradice starého Egypta a v neposlední řadě i o kultury střední a Jižní Ameriky.
   Věděli, že upíři se vynořili z temnot a hlubin věků a stali se tak ztělesněním zla. Lidé se jich báli. Dávali jim nejrůznější jména a přisoudili jim podobu krvavé šelmy. A tato představa často přetrvává dodnes.

   Vlastí upírů se stala Transylvánie, tato nejméně známá a prakticky nezmapovaná část východní Evropy. Tato země je plná divokých lesů a rozeklaných skal, kam si jen tak nikdo netroufne. Je to domov a útočiště vlků, medvědů a ohromných havranů, kteří se soumrakem v hejnech přelétávají nad zapomenutou krajinou černých lesů, hradních zřícenin a osamocených křížů na vrcholcích kopců. Do oparu mlhy a rudého slunce se prolíná jejich smutné krákání. Noci tam jsou, jako vystřižené z hororů. Tesknivé vytí vlčích smeček a temné nebe s plujícími cáry mraků.
   Pověsti a první záznamy o upírech jsou staré nejméně 5. až 6 000 let. Všechny legendy o upírech jsou si až neuvěřitelně podobné.


5464556446456454
 


Komentáře

1 Tai Ren Moore Tai Ren Moore | Web | 9. srpna 2010 v 18:18 | Reagovat

pěkný článek co se týče stmívání no coment já byla obviněna jak se mi to může nelíbit? Jednoduše proto,že je to fraška pro třináctiletý slepice co slintají nad robertíčkem-který stejně jako zbytek štábu a obsazení neumí hrát,hold hrůza..

2 Valkyrja Valkyrja | E-mail | Web | 9. srpna 2010 v 18:26 | Reagovat

Přesně tak!!! Stmívání je blbost a to mě na něj chtěl bejvalej vzít :!
Jinak hlavní hrdinka rozhodně hrát neumí...Důkazem je dům slunečnic. Kdyby tam nebyla ona, tak by to mělo trochu jiný rozměr,ale ona to tam naprosto zabila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama