Gothická subkultura

6. srpna 2010 v 22:35 | Valkyrja |  VŠE
Co je to gothic???
Gothic, nebo také goths, je tohle slovo používáno jako označení hnutí založeného začátkem 80. let minulého století ve Velké Británii,kolem kterého vznikla početná subkultura lití fascinovaných temnotou. Ti se nazývají gothic people, nebo také goths.
Kdo jsou goths???
Pro někoho goths znamená členství v určitém sociální komunitě, pro jiné hudební směr.Mnoho lidí také vnímá goths jako myšlenkový směr, osobní filozofii, nebo životní styl Gothic people se snaží po vzoru znovu nalezené dekadence hledat krásu mimo konvence dnešní doby. Zkrátka je to temnota, která je všude kolem a goths dokáže z této temnoty udělat něco krásného a fascinujícího. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a nepotlačování temnoty,kterou máme vrozenou. Chtějí se lišit od ostatních. Neuznávají stádovost. Mají vlastní myšlenky.

Jak se člověk většinou stane goths???
Lidé se už rodí s předpokladem pro určitý životní styl.Taky za to (jako třeba u mne) může výchova a životní zážitky. Mnoho těchto lidí mělo těžké dětství, byli šikanováni ve škole, ztratili blízkého a asi všichni v sobě nosíme zhrzenou lásku.

Goths a satanismus???
Bohužel se mezi goths vecpali i lidé, kteří o tom vědí úplný kuloví a začali dělat blbosti po hřbitovech, kreslit pentagramy a tvrdit, že jejich vládce je Satan.Je to jen banda blbečků, kteří si myslí, že tenhle styl je zrovna "in", tak se přidají. Jdou to většinou takový ty malí děcka. (Nad tématem Satanismus by se dalo dlouze polemizovat.)

Jakou muziku goths poslouchají???
Někteří goths tvrdí, že nezáleží na tom, co člověk poslouchá.(a já jen přikývnu, protože podle mne na tom svět nestojí.)Valná většina goths však považuje hudbu za jeden z nejdůležitějších znaků.

Hudba má specifickou atmosféru. Může nahánět hrůzu, nebo vzbuzovat pocity melancholie, nostalgie či smutku. Texty jsou většinou o nadpřirozenu, záhrobí, lásce, smrti, o smyslu života. Je čerpáno z gothické literatury zahrnující témata jako vapirysmus a horory.Skupina, která hudbu produkuje , je sama o sobě označována jako gothická. Avšak bývá toho velice často zneužíváno k e komerčním účelům. Pokud bych měla jmenovat žánry zahrnované do gothicu, tak je to:
Dead rock
Dead punk
Gothic rock
Dark wawe
Elektroni Body Music (EBM)
Darkambient,
Industrial
Gothic Metal
Protože je gothická hudební scéna rozrůzněna, hudba, kterou goths poslouchají není ohraničena jedním hudebním žánrem, nebo stylem.

Jaké oblečení je pro goths najčastější???
Jelikož se různí styly hudby, názory a vkus, liší se i oblékání. Každý se snaží být originální. Je tu například Cybergothic:
-         Pokud jste viděli například Matrix tak vás u nich nic nezaskočí.
Jsou tu třeba romantičtí goths:
-         Elegantní Victoriánská móda, která se vyznačuje dlouhými róbami.

Tohle byli jen dva příklady. Je toho mnohem víc,ale to by bylo na hodně dlouho.


fgdhfhfdh


346544


zgjhgjhghjgjhg


26844+766644
 


Komentáře

1 Bastet Bastet | Web | 15. srpna 2010 v 21:00 | Reagovat

konečně rozumnej blog :)

2 Valkyrja Valkyrja | E-mail | Web | 17. srpna 2010 v 18:02 | Reagovat

Velice děkuji Bastet :)

3 Elisabeth Rose Elisabeth Rose | Web | 5. března 2011 v 15:15 | Reagovat

Dobrý článok, páči sa mi to, len malú vecičku by som tomu vytkla... Ktej hudbe nepatrí gothic metal... A nepíše sa dead rock, ale deathrock... Ale to je len malá chybička... Inak super... Chválim...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama